Ośrodki narciarskie

Zieleniec jest największym ośrodkiem narciarskim na Ziemi Kłodzkiej i jednym z największych w całej Polsce, idealnym do aktywnego wypoczynku o każdej porze roku. Położony jest na wysokości 800-960 metrów na zboczach Gór Orlickich.
Specyficzny, zbliżony do alpejskiego klimat

jest w Zieleńcu unikalny w skali całego kraju – ze względu na szczególny układ ciśnieniowy mas powietrza wymusza on na organizmie ludzkim zwiększenie produkcji czerwonych ciałek krwi, co w efekcie znacznie poprawia samopoczucie osób przebywających w Zieleńcu nawet kilka dni.

Dzięki położeniu tras narciarskich wzdłuż północnych stoków Gór Orlickich sezon narciarski trwa w Zieleńcu nawet przez 150 dni w roku. Zaczyna się zwykle wraz z początkiem grudnia, a kończy nawet w połowie kwietnia.

Oprócz bogatej infrastruktury narciarskiej, Zieleniec posiada także bogate zaplecze noclegowo – gastronomiczne. Zimą to przede wszystkim bogata oferta szkółek narciarskich oraz dostosowane do potrzeb najmłodszych wewnętrzne place zabaw.

SkiResort ČERNÁ HORA – PEC jest największym ośrodkiem narciarskim w Czechach, gdzie przygotowanych jest ponad 41 KM nartostrad w którego skład wchodzi 5 połączonych ze sobą ośrodków o różnym stopniu trudności stoków zjazdowych. Oprócz najdłuższych, aż trzykilometrowych nartostrad, znajdą tu Państwo także obszary dla dzieci z łagodnymi nartostradami i zapleczem dla małych narciarzy lub atrakcyjne trasy Funline z zakrętami i tunelem, lub trasę z pomiarem czasu slalom gigant.

Więcej na : http://zieleniec.pl/ oraz http://www.skiresort.cz/pl/